Πανελευσινιακός - ΑΟ Χανιά 1-3

Εντυπωσιακή εκτός έδρας νίκη του ΑΟ Χανιά επί του Πανελευσινιακού με 3-1
Μία ακόμη σπουδαία νίκη για τον ΑΟ Χανιά, ο οποίος επικράτησε, εκτός έδρας, του Πανελευσινιακού με 3-1. Η Χανιώτικη ομάδα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι κι είχε δοκάρι με τον Αποστολόπουλο, ενώ στο 37ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Βανκεβάι. Λίγα λεπτά αργότερα, στο 43', ο Σταματής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Στο 63ο λεπτό ο Αποστολόπουλος σκόραρε (0-3), ενώ λίγο αργότερα οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες, όταν ο Τσούπρος είδε δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε. Το μόνο που κατάφερε η Ελευσίνα ήταν να μειώσει με τον Κωνσταντινίδη στο 72ο λεπτό.

Διοργάνωση: Football League
Σεζόν: 2016-2017