Πανσερραϊκός - ΑΟ Χανιά 1-2

Παρθενική νίκη στο πρωτάθλημα για τον ΑΟ Χανιά
Την πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Football League πέτυχε σήμερα ο ΑΟ Χανιά. Η Χανιώτικη ομάδα επικράτησε στις Σέρρες του τοπικού Πανσερραϊκού με 2-1 χάρη σε δύο τέρματα που σημειώθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο 3ο λεπτό ο Μάνιας και στο 10ο ο Τσουκάνης έδωσαν προβάδισμα με 0-2 στον Α.Ο.Χ. για να μειώσει ο Πανσερραϊκός στο τελικό 1-2 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μαφουτά στο 62ο λεπτό. Νωρίτερα, στο 21ο λεπτό, ο Ιωαννίδης νικήθηκε από τον Αθανασίου σε εκτέλεση πέναλτι που είχε υποπέσει ο Τσουκάνης. Η Χανιάτικη ομάδα "έπιασε" τον Πανσερραϊκό στην βαθμολογία (έχουν από τέσσερις βαθμούς)...

Διοργάνωση: Football League
Σεζόν: 2016-2017